حجت بقایی

hojjate baghaei

استاد فوادنجف زاده : آقای بقایی اشتباه نکن بی خیال گیلان شو . . .
ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٥/٤   کلمات کلیدی:

دیروز سر یک کار تلویزیونی که به صورت روتین باآن همکاری دارم . موضوعی پیش آمد که یاد استاد فوادنجف زاده افتادم .

درسالهای دور مدتی را برای سیما به کارتولید مستند و نماهنگ مشغول بودیم از دوستان آن زمانم که آقای محمدرضاجنت خواه - آقای فوآدنجف زاده - آقای رامین خدابخشی - امیرتاروردی و بسیاری دیگر ازدوستان هم بودند . . .

تا سال 1378 که من (( حجت بقایی )) به عنوان کارمندتولید - فوآدنجف زاده فیلمبردار - محمدرضا جنت خواه تصویربردار و کارگردان همکاری امان را باصداوسیما شروع کردیم و برخی دوستان هم رفتند دنبال تاتر و سینما ..

آقای نجف زاده را خدا رحمتشان کند . . . ایشان موقع فوت تنها 59 ساله بودند . . .

آن روزها که دنبال انتقالی گرفتنم برای گیلان بودم . اساتیدبسیاری سعی کردند مرا منصرف کنند . اما شرایط طوری بود که مجبور به آمدن بودم . . . با استاد ابراهیم عباسی مقدم به یاد آن دوران افتادم . به ایشان گفتم : آقای نجف زاده در آن زمان به من گفتند : اشتباه نکن نرو . من رفته بودم مازندران یک سالی که ماندم نتوانستم بمانم آمدم برگردم نمی گذاشتند، خانواده سختشان بود و خودم هم از لحاظ شغلی خیلی ضرر کردم . خانواده را فرستادم و بعد از شش ماه بالاخره توانستم انتقالم به تهران را هماهنگ کنم .آقای بقایی دوستت دارم و می گویم اشتباه نکن نرو . اگر بروی تمام سوابقت را باید از منهای صد شروع کنی بری یعنی هیچی . . .

بعد از کمی مکث از آقای عباسی مقدم پرسیدم : فکرمی کنید با چه شغلی استاد نجف زاده را در مرکزمازندران می خواستند ، آقای عباسی گفتند : نمی دانم ...

گفتم : دستیار تصویر . . .

قلبم یک جور می شود وقتی یاد آن لحظه ای می افتم که ایشان داشتند ماجرا را برایم تعریف می کردند . انگار رنج و عذاب این سالهای مرا با جان و دل احساس می کردند ...

من افتخار همکاری باایشان را بسیار کم داشتم اما مرامی که در برخی اساتید قدیمی دیده ام . . .

استاد عباسی مقدم گاهی مرا به یاد آن روزها می اندازند . . . یادش بخیر . . .