حجت بقایی hojjat baghaei

گزارش - نماهنگ - مستند - فیلم - عکس

قزوین گردشگاه ناشناخته
نویسنده : حجت بقایی - ساعت ٧:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٥/٢
 

مدتی است که بنابه دلایلی درقزوین ترددم زیادشده است.وبه همین دلیل کنجکاوی ام درباره این سرزمین بیش ازپیش شده و ازاین فرصت برای مطالعه دربارهء توانمندیهای این استان استفاده می کنم ... شما هم به این سرزمین جالب سربزنید...

قزوین زیباییهای خاص خودرادارد ...

در پهنه جنوبی رشته کوه های البرز، سرزمینی خودنمایی می کند که امروزه قزوین نامیده می شود.قزوین یکی از شهرهای بزرگ ایران در باختر و مرکز استان و شهرستان قزوین است. این شهر در بلندای ۱٬۲۷۸ متری از سطح دریا واقع شده است.این سرزمین سابقه ای شش هزار ساله در تمدن بشری دارد و حتی برخی باستان شناسان بر اساس یافته های خویش وجود تمدن در سرزمین قزوین را به ۹ هزار سال پیش نسبت می دهند. در طول تاریخ، این شهر به اسامی مختلفی نامیده می شده که از جمله آنها می توان به «آرساسیا» و «راژیا» اشاره کرد.

این شهر باستانی در زمان شاه تهماسب صفوی پایتخت ایران بوده است.و به همین دلیل دارای اماکن و موزه های تاریخی بسیاری می باشد.اولین خیابان قزوین خیابان ایران (خیابان سپه) بود.آب انبار سردار بزرگ ترین آب انبار تک گنبدی جهان در قزوین است.

درمجاورت روستای "گازرخان" قلعه ای ساخته شده و معروف ترین قلعه ایران است. نام این قلعه (( قلعه الموت )) است . هنگامی که بر فراز این قلعه می ایستید و به اطراف نگاه میکنید به ایرانی بودنتان مغرور میشوید و به همت و فکر اجدادتان میبالید،"قلعه الموت" یا "دژ حسن صباح" در بلندیهای رشته کوه های البرز و در استان قزوین قرار دارد.

کلیسای کانتور معروف به «برج ناقوس» در جنگ جهانی دوم در زمان اشغال ایران به دست روس ها در شهرستان قزوین ساخته شد.


http://www.aparat.com/v/ajh2p

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

http://www.aparat.com/v/5VCAi

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

http://www.aparat.com/v/3giQr

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

http://www.aparat.com/v/2GFxq