حجت بقایی hojjat baghaei

گزارش - نماهنگ - مستند - فیلم - عکس

کدام آزادی کدام استقلال ؟ One freedom One independence
نویسنده : حجت بقایی - ساعت ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٩/٤
 

مهم نیست که برای فیلمت چقدر هزینه کنی؟

مهم اینه که فیلمت چقدر مخاطب داره ؟

سالهاپیش یادمه : مدتی بود که بدجور حالم گرفته بود،ازدست بعضیا خیلی ناراحت بودم،بااینکه دوستان آن روزهایم علی و فرزین آرومم کردند اما غمم کم نمی شد. عمورضا گفت پاشو برو قدمی بزن حالت سرجاش بیاد، رفتم سطح شهر ، می خواستم یه چیزی بگم،می دونستم چی می خوام بگم.اما نمی دونستم چطوری . . .

خیلی فکرکردم.از پارک وی تا میدان توحیدراپیاده قدم زدم.یک چیزایی توذهنم آمد. نمی دونم چقدر طول کشید امابالاخره نتیجهء آن شد :

کدام استقلال کدام آزادی؟

 Documentary : One freedom
One independence

کاری از : حجت بقایی .  a film by : hojjat baghaei

به زودی فقط برای دوستان . . . soon only for feriends

تولید : 1380     Production : 2001

این فیلم 1383 از تلویزیون پخش شده است .this film Released 2004 of irib


آن روزها به خاطر این فیلم خیلیها به من توپیدند که این کار خیلی تند است . کار 1380 تمام شد . و بعد از حدود 3 سال در شبکهء تهران پخش شد.

تهیه کننده وکارگردان کدام استقلال کدام آزادی؟ خودم بودم . ولی با پشتوانه یکی از تهیه کنندگان آن زمان شبکه تهران کارکردم.اعتبارایشان به کمک من آمد.و الا تولید این کار برایم سخت بود(آدم باید منصف باشد) . . .

دوستان زیادی دراین اثر همکاری داشتند. که بی خیال نام آنها می شوم . مگر اینکه خودشان بخواهند . . . . . . . .  . . .

این کار را تقریبا همزمان با فیلم گمشده کار کردم،ازساخت آن فیلم خیلی ناراحت شدم، کاراکتراصلی اش را دورادور می شناختم،او به دلیل دیگری مصاحبه کرد و ما جور دیگر نشان دادیم ، اما چه کنم که نشددوستان را از ساخت آن منصرف کنم . . .

بعدها که فیلم را به خود ایشان نشان دادم، عکس العملش دیدنی بود، ناراحت شد ولی . . . . . . (( با هماهنگ مدیرم نگذاشتم این فیلم ازتلویزیون پخش شود.)) فقط در یک جشنواره شرکت کرد.همین...

راستی چندتا از فیلمهای ما دربازار خرید و فروش می شود . ولی خداییش دوزار گیرمان نیامده . . .