حجت بقایی hojjat baghaei

گزارش - نماهنگ - مستند - فیلم - عکس

ضوابط پخش آگهی از شبکه های رادیویی و تلویزیونی رسانه ملی درسال1393
نویسنده : حجت بقایی - ساعت ٦:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٢
 

جهت پخش آگهی از صدا و سیما به یکسری مدارک در هر صنفی احتیاج است از جمله روزنامه رسمی- اساسنامه- ثبت اسم و آرم- پروانه بهره­ برداری- پروانه بهداشتی- استاندارد.....

قراردادها با سه امضاء و مهر (صاحب آگهی- اداره کل بازرگانی سازمان و شرکت همکار) معتبر و نافذ می­باشد.


گروه اول : اپراتورهای تلفن همراه       

گروه دوم :بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و صندوق های قرض الحسنه

گروه سوم : خودرو

گروه چهارم :بیمه ها

گروه پنجم : شرکتهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی ، اینترنتی و اینترانتی ، و ارائه دهنده خدمات پرداخت و زیرساختهای مخابراتی

گروه ششم : وزارتخانه ها ، سازمانها و شرکتها و موسسات دولتی و عام عمومی و غیر دولتی

گروه هفتم : به استثنای گروه یک تا شش

تعرفه: به لیست قیمت مربوط به هر طبقه از هر شبکه که از طرف اداره کل بازرگانی صدا و سیما مشخص می­گردد تعرفه می­گویند.

 قیمت آگهی در هر طبقه برحسب ثانیه محاسبه می­شود.

 مدت آگهی تیزر در سال1393 - 15 ثانیه تلویزیون و 10ثانیه رادیو تعیین شده است و کمتر از آن نیز همان 15ثانیه و 10ثانیه محاسبه می­گردد.

 کنداکتور: به جدول پخش برنامه ، در فضای تلویزیون، کنداکتور گفته می شود که محل و زمان پخش را مشخص می نماید و بصورت هفتگی در اختیار شرکت­های تبلیغاتی و غیره قرار می­گیرد

 با توجه به اینکه برنامه­های صدا و سیما در ماههایی از سال نسبتی بیشتر بیننده دارد به خصوص در 6 ماه دوم سال از این رو  ضرایب ماهانه به شرح جدول اعلامی از اداره کل بازرگانی صدا و سیما تغییر خواهد کرد .

 تعرفه آگهی­های خارجی 2برابر تعرفه داخلی در تلویزیون و2برابر در رادیو محاسبه می­شود.

 اضافه پخش تسریع: به قراردادهایی که تا28 اسفندماه جهت پخش در سال آینده بسته می­شود و اسناد مالی آن ارائه می گردد، یکسری تخفیفات در قالب اضافه پخش تعلق می­گیرد، همچنین به قراردادهایی که در فروردین سال جاری بسته می­شود و اسناد مالی نیز پرداخت می­شود یکسری تخفیفات اضافه پخش دیگر کمتر از اسفندماه سال گذشته تعلق می­گیرد.

 امتیازحضور اولین بار: برای حمایت از کارآفرینی به صاحبان کالاها و خدماتی که برای اولین بار پس از ارائه ثبت آرم تجاری آگهی اقدام به انعقاد قرارداد جهت پخش نمایند چنانچه از 1یا2 سال قبل تا لحظه عقد قرارداد در رسانه ملی پخش نداشته باشند تخفیفات اضافه پخش در نظر گرفته می­شود که همگی این تخفیفات در ضوابط و مقررات به صورت کامل توضیح داده شده است.

  تسهیلات هدفمندی یارانه ها : با توجه به اجرای قانون هدفمند نمودن یارانه ها وکمک به تولید و تولید کنندگان ونیز ارائه دهندگان خدمات وملاحظه شرایط عمومی اقتصادی جامعه، برای کمک به صنوف و اقشار داخلی نیز تخفیفات تشویقی ارائه می گردد.

 لازم به ذکر است در سال93تخفیفات زیادی جهت پخش آگهی شرکت های خصوصی تخصیص داده شده است.