قالب وبلاگ
حجت بقایی hojjat baghaei
گزارش - نماهنگ - مستند - فیلم - عکس 
برند ایرانی لایق جهانی شدن است
شعارما : رسانه متعلق به کسی است که صاحب فناوری,فکرنو و برتر باشد.

Haj  Samadkhan Mosque in rasht : Documentary report

 

 

http://abna.co/data.asp?lang=1&Id=240581


کد: 240581  تاریخ: 1390/02/18 - 21:43 منبع: ابنا   print

 

فیلم کوتاهی با موضوع مسجدحاج صمدخان رشت تهیه می‏شود

مسعود ابراهیمی درحال آماده کردن مراحل ساخت فیلم کوتاهی با موضوع مسجد حاج صمدخان رشت است. 


 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ مسجد حاج صمدخان در سال ۱۳۳۴ هجری قمری به دست حاج صمدخان تاجرباشی شیروانی در زیربنای ۴۵۰ مترمربع ساخته شده و دومین مسجد تاریخی و چهارمین مکان تاریخی رشت است.

محراب ۲۴ مترمربعی مسجد دارای گچ بری‌های استادانه‌ای است و دو کتیبه روی آن کار شده که در کتیبه سمت راست موقوفات مسجد و در کتیبه سمت چپ شعری در نیایش خداوند نوشته شده است.

چهار ستون پنج متری با سرستون‌ها و گنبد گچ بری شده از دیگر زیبایی‌های تاریخی مسجد حاج صمدخان رشت است. نبر مسجد به دست حاج بابا ولد کربلایی و علی نقی بادکوبه‌ای در سال ۱۳۳۵ هجری قمری ساخته و در آن هیچ میخ و پیچ فلزی به کار نرفته است. یک منبر دیگر اثر همین استادکار در حرم مطهر حضرت علی وجود دارد.

مسجد حاج صمدخان در سال 1388 و با استفاده از کمک‌های مردمی(حدود ۸۰ میلیون تومان) و با همت امام جماعت پرتلاش این مسجد، حاج سعید مهدوی بازسازی شد.

ابراهیمی درخاتمه اظهارامیدواری کردبتواند این فیلم رابه زودی آماده نمایش نماید.وی هدف ازساخت این فیلم را معرفی توانمندیهای گردشگری مذهبی استان گیلان ذکرکرد.وی افزود بااینکه اکثرهنرمندان به این مسجدتردد می کنند اما نمی دانم چطورتاکنون درمعرفی این مسجدقدمی برنداشته اند. این فیلم درصورت آماده شدن تاتابستان 1390 ازشبکه چهارسیما پخش خواهددشد.

[ ۱۳٩٢/۱٠/۱۱ ] [ ٦:۱۱ ‎ق.ظ ] [ حجت بقایی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره ما

حجت بقایی hojjat baghaei /// 09126438014 /// مستند تبلیغاتی Commercial Documentary - تیزر تبلیغاتی Commercial teaser - نماهنگ Clipart - Music video- فیلم کوتاه short film - مستند گزارشی Documentary report -:::
صفحات دیگر
لینک های مفید
نشان ایرانی دررسانه جهانی
جدیدترین نرخ ارز


معرفی توانمندیهای ایرانیان دررسانه های جهانی وظیفه هر ایرانی است که ادعا می کند ایرانی است ..........................................................................